Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Dla rodziców arrow Informacje

koronawirus

Przekaż 1 % podatku

podatek
wolontariat

Weź nie truj
ESA

Dzień Matki - 2021

Dzień Matki – 2021

Na świetlicy szkolne powstała super produkcja a okazji Dnia Matki, zachęcamy wszystkich do oglądania – kliknij w zdjęcie poniżej!

dzienmatki2021.jpg

Informacja dla rodziców maj 2021
idrodzicow.jpg

Szanowni Państwo, Wasze  dzieci powróciły  do nauki stacjonarnej. Wiemy, że oprócz radości z perspektywy spotkania się „na żywo”, uczniowie mają różne obawy i lęki, ponieważ większość z nich w zasadzie ponad rok/ z małą przerwą/ nie uczęszczała fizycznie do szkoły. Celem nauczycieli, pedagogów szkolnych, psychologa jest zniwelowanie negatywnych skutków spowodowanych długotrwałym okresem nauki zdalnej.

W związku z tym najbliższe tygodnie planujemy wykorzystać na odbudowanie relacji i zaufania. To będzie czas na spokojny powrót do normalności nas wszystkich. Potrzebujemy odnowić więzi koleżeńskie oraz relacje uczniowie- nauczyciele, przypomnieć, jak to jest być znowu razem w szkole i stworzyć możliwość wspólnej rozmowy, podzielić się  tym, co było trudne i tym, co sprawiało satysfakcję.

Ten czas poświęcimy   na  utrwalanie  wiedzy i umiejętności . Podczas lekcji uczniowie  będą zachęcani do różnorakich form aktywności. Stosowane  będzie  ocenianie kształtujące (informacja zwrotna), z uwzględnieniem mocnych stron ucznia i tego nad czym musi jeszcze popracować.  Uczniowie  na pewno poczują się bezpiecznie i  stworzymy atmosferę opartą na wzajemnej współpracy.

Dyrektor szkoły – Bogusława Czarny

Informacja dla Rodziców

Informujemy, że zgodnie z decyzją Ministerstwa Zdrowia do 18 kwietnia 2021r. zostały przedłużone obowiązujące obostrzenia, w tym nauczanie zdalne dla uczniów kl. I – III.

Konkurs plastyczny pod hasłem: Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu

W związku z dużym zainteresowaniem uczniów akcją na Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ogłaszamy konkurs plastyczny pod hasłem:  Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu.

Podpisane prace (imię, nazwisko, klasa) prosimy dostarczyć do szkoły i włożyć do oznaczonego pudełka w drzwiach od strony sekretariatu.

Termin dostarczenia prac: do 23 kwietnia

Najciekawsze pomysły zostaną nagrodzone!!!

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Światowy Dzień Autyzmu

2 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji na całym świecie odbywają się różne akcje, mające na celu podniesienie świadomości społecznej na temat autyzmu. Ich zadaniem jest zwiększenie zaangażowania w zaspokajanie potrzeb osób autystycznych i umożliwienie im rozwijania swoich pasji i talentów.

Nasza szkoła, jak co roku, włącza się do tej akcji na znak solidarności z osobami autystycznymi. Proponujemy uczniom obejrzenie krótkiej prezentacji pt. „Zaświeć się na niebiesko dla autyzmu”, ubranie się w tym dniu na niebiesko i zatańczenie „Zumby na niebiesko” dla osób z autyzmem.

https://www.youtube.com/watch?v=epEJlkh2lsI    prezentacja

https://www.youtube.com/watch?v=FP0wgVhUC9w zumba

https://www.youtube.com/watch?v=ymigWt5TOV8 zumba

Możecie okazać swoje zainteresowanie tematem autyzmu, nagrać krótki filmik z tego wydarzenia, zrobić zdjęcie lub wykonać plakat i przesłać swojemu wychowawcy.

Zachęcamy do licznego udziału w tej akcji !!!

Paulina Chmaj,

Marta Woźniak