Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow O szkole arrow Patron szkoły
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Przekaż 1 % podatku
 
podatek
Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkoła pamięta
szkola
Weź nie truj
ESA
Nowe Numery Kontaktowe
kontakt
 

Patron szkoły
Apel z okazji Dnia Patrona Szkoły

dzien patrona16 października 2009 r. Odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji Dnia Patrona Szkoły, poświęcony osobie Jana Pawła II. Akademię rozpoczęło odśpiewanie hymnu szkoły i wprowadzenie sztandaru. Na program uroczystości złożyły się religijne utwory poetyckie, ulubiona pieśń Jana Pawła II - „Barka”, myśli naszego Wielkiego Rodaka oraz utwory napisane przez naszych uczniów. Miejsce akademii było udekorowane kwiatami, zdjęciami z życia Jana Pawła II i tablicą prezentującą słowa „NIE LĘKAJCIE SIĘ”. W akademii brała udział cała społeczność uczniowska wraz z dyrekcją.
Akademię przygotowały klasy: Vb i VIa z p. A. Górską, p. A. Ptak i p. E. Golą.   
         19 października 2009 r uczniowie klasy Vb i VIa z p. A. Górską, p. A. Ptak i p. E. Golą z apelem na temat życia i twórczości Jana Pawła II udali się do Domu Pomocy Społecznej w Mielcu. Występ uczniów sprawił pensjonariuszom Domu Pomocy ogromną radość i dostarczył dużo wzruszeń i łez.  Uczniowie otrzymali rzęsiste oklaski i gorące podziękowania oraz zostali zaproszeni na następne spotkanie. 

III Rocznica Śmierci Jana Pawła II

Minął kolejny rok od chwili, kiedy Sługa Boży Jan Paweł II -nasz patron szkoły powrócił do Domu Ojca. Gdy przypominamy sobie jego głos, który tak kochamy, który potwierdzał głoszone prawdy, postawę, w której wyrażała się wielka miłość do Boga i człowieka,odczuwamy tęsknotę i wzruszenie.
    2 kwietnia 2008r o godz 900 w Kościele Trójcy Przenajświętszej w Mielcu odbyła się uroczysta Eucharystia, którą sprawował ks.Andrzej Papież. Homilię wygłosił ks.Piotr Nalepa, oprawę liturgii przygotowała p.Mariola Ortyl, a oprawę muzyczną p.Ewa Gola i ip. Elżbieta Wyparło przy współpracy p. organisty Jana Robaka. Zgromadzeni na tej Eucharystii dziękowaliśmy Bogu za dar Ojca Świętego i modliliśmy się o rychłe wzniesienie na ołtarze Sługi Bożego Jana Pawła II.

msza.JPG

                                          

 

 

  

 

 

 

 

 

 

Nadanie Imienia szkole Jana Pawła II
Chociaż nie jestem wśród was codziennie, jak bywało przez tyle lat dawniej -
to przecież noszę w sercu wielką troskę. Wielką, ogromną troskę.
Jest to, moi drodzy, troska o was. Właśnie dlatego, że od was zależy jutrzejszy dzień.

Jan Paweł II Uroczystość nadania imienia szkole to niezwykłe święto dla całej społeczności szkolnej i środowiska. Posiadanie patrona pozwala tworzyć wyraźny wizerunek każdej szkoły, Jednak nadanie imienia Jana Pawła II, tak Wielkiego Polaka, Humanisty i Człowieka, wzbogaca ten obraz uczuciami oraz emocjami, które motywują do stawania się godnymi stąpania po Jego śladach.

20 X 2005 r. uroczyście nadano Szkole Podstawowej nr 11 w Mielcu imię Jana Pawła II. Mszę świętą w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej celebrował Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Władysław Bobowski. Odsłonięto tablicę z wizerunkiem patrona i przekazano szkole sztandar, a dyrekcja i uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie.
Najważniejsze jednak jest ciągle przed nami, bo gdy trwa zwyczajny dzień pracy, wtedy nie możemy zapomnieć o przesłaniu Jana Pawła II: „Wymagajcie od siebie, nawet gdyby inni od was nie wymagali ...”.
Dzień Patrona
16 października 2007r obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły. Dzień ten poświęcony był największemu z Polaków naszych czasów Janowi Pawłowi II, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci. Uczniowie oddali hołd Papieżowi, wielkiemu człowiekowi poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej oraz przygotowanie montażu słowno-muzycznego, a także pięknej prezentacji z życia Jana PawłaII. Program przedstawiono społeczności uczniowskiej, dyrekcji i nauczycielom. Jednym ze wzruszających momentów było wykonanie na skrzypcach utworu "Ave Maryja" przez ucznia klasy VIb Krzysztofa Głuchowskiego. Pięknych wspomnień, listów,wierszy napisanych przez nasze koleżanki i kolegów słuchano z ogromną uwagą.

apel 

 Dydaktyczny charakter uroczystości pozwolił zrozumieć i zapamiętać słowa Papieża "Wymagajcie od siebie nawet wtedy, kiedy inni od nas nie wymagają". Koncert zachwycił publicznośc, która dziękowała występującym gromkimi brtawami. Nad całością czuwały J. Trela i M. Rumak- Markowska.

 

Czytaj całość...
Jan Paweł II naszym Patronem

 

papiez1.jpg

 Karol Wojtyła urodził się 18 maja 1920 roku. W Wadowicach. Od śmierci matki w 1929 wychował go ojciec – emerytowany oficer.

Od śmierci matki w 1929 wychował go ojciec – emerytowany oficer. Karol, nazywany Lolkiem, był najlepszym uczniem w mieście, sportowcem i aktorem amatorem.

Po przenosinach do Krakowa rozpoczął studia na polonistyce na Uniwersytecie Jagiellońskim; przerwał je wybuch wojny. Był aktorem tajnego Teatru Rapsodycznego, pracował jako robotnik w kamieniołomie i fabryce chemicznej.


1 listopada 1946 roku otrzymał święcenia kapłańskie od arcybiskupa Adama Sapiehy. Studiował teologie w Rzymie. W 1948 roku otrzymał stopień doktora, w 1953 roku habilitował się.

Dużo publikował, m.in.: „ Osoba i czyn”, „Miłość i odpowiedzialność”. Pod pseudonimem Andrzej Jawień pisał wiersze.W 1958 roku Karol Wojtyła został krakowskim biskupem pomocniczym, a w 1964 arcybiskupem. W 19867 roku otrzymał nominację kardynalską, ale nadal zachowywał się niekonwencjonalnie: jeździła na nartach, pływał kajakiem, wakacje spędzał ze świeckimi.16 października 1978 Karol Wojtyła został wybrany na papieża. Przybrał imię JAN PAWEŁ II .Podczas inauguracji pontyfikatu wygłosił przesłanie : „ Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi!”

jan_pawel_II obrazek.jpg

 

Trudno jest posumować przeszło dwudziestoletni pontyfikat Jana Pawła II i wskazać w nim najważniejsze wydarzenia. To przede wszystkim wielki człowiek obdarzony dużym poczuciem humoru, kapłan, wielbiciel Tatr, pielgrzym, myśliciel, filozof, poeta.

Jan Paweł II stał się symbolem Papieża – Polaka, którego wzoru i następcy długo trzeba by szukać.

Zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie.

 

 

<< Start < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 10 - 14 z 14
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 787 54 50, (17) 787 54 54, email: sp11@miasto.mielec.pl
::
SP 11 Mielec © 2020