Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Szkoła promująca zdrowie
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Podstawowe informacje
 
koronawirus
 
Przekaż 1 % podatku
 
podatek
Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkoła pamięta
szkola
Weź nie truj
ESA
Nowe Numery Kontaktowe
kontakt
 

Profilaktyka postawy- zajęcia dodatkowe
aktywność ruchowaWiększość dzieci w szkolnym wieku spędza dużo czasu w pozycji siedzącej. Mała aktywność ruchowa w połączeniu ze zbyt długą, nieprawidłową postawą siedzącą mogą doprowadzić do zmian w układzie kostno-mięśniowym, powodujących skrzywienia i deformacje kręgosłupa. Niezbędna więc staje się profilaktyka ukierunkowana na utrzymanie właściwej postawy. Dla zapobiegania zmianom standardowo zalecane są ćwiczenia rozciągające i wzmacniające równomiernie wszystkie części ciała. Takie dodatkowe zajęcia oferowane są w naszej szkole pod nazwą: zajęcia ruchowe z elementami pilatesu i jogi. Przeznaczone są one do chętnych dzieci z klas 1 -6, prowadzone przez szkolnego rehabilitanta i instruktora Pilatesu i Body Art Alicję Kwaśnik.                           więcej zdjęć
Czytaj całość...
Tydzień dla zdrowia

tydzien dla zdrowiaW dniach 16-20.05.2011r. w naszej szkole odbył się „Tydzień dla zdrowia” dla klas IV-VI pod hasłem „Dbam o swoje zdrowie”. Uczniowie włączyli się aktywnie w pokaz zdrowej żywności, degustację soków, międzyklasowe, indywidualne konkursy rysunków, konkursy wiedzy. Pracowali również twórczo, układając wiersze o tematyce zdrowotnej i prezentację multimedialną „Jesz zdrowo, żyjesz zdrowo” oraz uczestniczyli w „Szkole Kręgosłupa”.

więcej zdjęć

Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o tematy:
1. Trzymaj się prosto, zachowaj zdrową sylwetkę i postawę ciała;
2. Zasady prawidłowego odżywiania się. Otyłość;
3. Zdrowy styl życia.

 

Czytaj całość...
Szkoła kręgosłupa - promujemy zdrowie

 

 W bieżącym roku szkolnym 2010/11 kontynuujemy działania pod hasłem  cwiczTrzymam się prosto dbam o prawidłową postawę i sylwetkę ciała. Nasze profilaktyczne działania ukierunkowane są na pracę nad poprawną sylwetką uczniów podczas zajęć wychowania fizycznego, oraz na lekcjach. Raz w miesiącu w klasach od 1-3 przeprowadzone są lekcje szkoły kręgosłupa prowadzone przez rehabilitanta szkolnego mgr Alicję Kwaśnik.
Głównym celem tych zajęć jest zapoznanie z budową ciała, omówienie zasad  dbania o postawę i wyrobienie prawidłowych nawyków. Większa część tych zajęć ruchowych prowadzona jest w formie zabaw, które są powtarzane systematycznie raz w miesiącu by w efekcie utrwalić dobre nawyki. Dodatkowo dla wszystkich chętnych uczniów klas 1- 6 w każdą środę i piątek odbywają się zajęcia ruchowe z elementami jogi, pilatesu, szkoły kręgosłupa. To przyjemna zabawa połączona z elementami fitnessu mentalnego.


                                    więcej zdjęć


Czytaj całość...
Zachowaj Trzeźwy Umysł
 W kwietniu 2010r. nasza szkoła kolejny raz przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” Koordynator kampanii mgr Jadwiga Mleczko wraz z zespołem nauczycieli rozpowszechniła materiały informacyjne i plakaty w mieleckich szkołach podstawowych i gimnazjach. Następnie na specjalnym spotkaniu ze szkolnymi koordynatorami akcji przedstawiono plan działań i propozycje przebiegu miejskiego podsumowania kampanii. Zostało ogłoszone hasło przewodnie dla uczniów szkół podstawowych - „Więcej wiem, bo główka pracuje”, a także dla gimnazjów -  „Mogę więcej, bo rozum nie śpi”. Szkoła Podstawowa nr 11 w Mielcu należy do Szkół Promujących Zdrowie, dlatego uczniowie i nauczyciele są świadomymi i aktywnymi uczestnikami procesu promocji zdrowia i aktywnie włączyli się  w tegoroczną kampanię. Nasz tegoroczny priorytet brzmi -Trzymam się prosto - dbam o prawidłową postawę i sylwetkę  ciała” i doskonale współgra z ogólnymi założeniami akcji. Młody człowieka rozwija się i kształtuje kiedy ma optymalne warunki - zapewnijmy mu odpowiednią ilość snu, wypoczynku i aktywności ruchowej, a polepszy to funkcjonowanie jego mózgu. 21 czerwca w szkole odbyło  się uroczyste podsumowanie kampanii  „Zachowaj Trzeźwy Umysł” 2010 . Młodzież szkół podstawowych i gimnazjów zaprezentowała się na polu artystycznym i przedstawiła swoje działania dotyczące akcji w naszym mieście. Za aktywny udział w akcji uczniowie otrzymali dyplomy, czapki, oraz koszulki z logo kampanii.
 

3.jpg

  
1.jpg
4.jpg
 
Czytaj całość...
Szkoła kręgosłupa

prawidlowa postawa

 

W dniach 10-14.05.2010r w naszej szkole odbył się ,,Tydzień dla zdrowia” dla klas IV-VI pod hasłem ,,Szkoła Kręgosłupa”. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o tematy:1) Trzymaj się prosto, Szkoła Kręgosłupa.  2) Pożywienie-witaminy. Jak i co jeść, aby być zdrowym. 3) Jesz zdrowo, żyjesz zdrowo. 4) Zdrowy styl życia. Uczniowie włączyli się aktywnie w Pokaz zdrowej żywności, w konkursy rysunkowe międzyklasowe, indywidualne, konkursy wiedzy. Pracowali również twórczo , układając wiersze o tematyce zdrowotnej. Tydzień dla zdrowia w klasach IV-VI przeprowadzili nauczyciele : Teresa Hawron, Lidia Błachowicz  przy  współpracy Doroty Baltyzar, Magdy Rumak –Markowskiej, Ali Kwaśnik, Jadwigi Gil              

więcej zdjęć

Czytaj całość...
Profilaktyka wad postawy

Trzymam się prosto-dbam o prawidłową sylwetkę i postawę ciała”. To nasz priorytet w roku szkolnym 2009/10. Rehabilitanci oraz nauczyciele prowadzą w czasie lekcji wychowania fizycznego zajęcia- „Szkoły kręgosłupa”.

Zajęcia te mają na celu:
  - profilaktykę wad postawy
  - wypracowanie i utrwalenie nawyku prawidłowej postawy
  - upowszechnianie zachowań przyjaznych dla kręgosłupa
  - motywowanie uczniów oraz ich rodziców do zachowań wspierających zdrowy styl życia

Zachęcamy państwa do współpracy z nami i kontynuowania zdrowych i przyjaznych zachowań dla kręgosłupa w domu. O przebiegu naszych dalszych działań będziemy państwa informować.

Zespół Promujący Zdrowie
 

<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 43 - 48 z 49
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 787 54 50, (17) 787 54 54, email: sp11@miasto.mielec.pl
::
SP 11 Mielec © 2020