Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow O szkole arrow Archiwum
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Ocenianie kształtujące
ok
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Kontakt
 

Zbiórka nakrętek
img_1207.jpg

 

Informujemy, że w II turze zbiórki plastikowych nakrętek (grudzień 2011 r. - marzec 2012 r.) uczniowie naszej szkoły zebrali 217 kg. Nakrętki przekazane zostały Lubelskiemu Hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia

 

 

93 rocznica urodzin naszego patrona szkoły

 23.05.2013 r. z okazji 93 rocznicy urodzin naszego Patrona szkoły bł. Jana Pawła II odbyła się w naszej szkole akademia pt. "Z Wadowic do nieba" oraz "I Ty też możesz zostać małym misjonarzem". Program ten został również przedstawiony w dniu 29.05.2013 r. dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Mielcu przez uczniów kl. IId i uczennic Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.
zobacz zdjęcia

opiekunowie: p.Mariola Ortyl, p.Lidia Pieróg

 

 

Zbiórka plastikowych nakrętek
Samorząd Uczniowski prowadzi zbiórkę plastikowych nakrętek. Dochód w całości będzie przeznaczony na cele Dziecięcego Hospicjum w Lublinie im. Małego Księcia. W ciągu trzech miesięcy zebrano 107 kg nakrętek, które przekazano hospicjum. Otrzymaliśmy podziękowanie dla naszej społeczności uczniowskiej z prośbą o dalszą zbiórkę.
 
Piknik rodzinny

piknik rodzinny21 maja 2010r. odbył się w naszej szkole z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców Piknik Rodzinny. Celem spotkania, obok wspólnej zabawy, była integracja: rodziców, dzieci i nauczycieli, a także promocja naszej szkoły w środowisku lokalnym. Gośćmi specjalnymi imprezy byli – dziecięcy zespół taneczny „Abrakadabra” działający przy SCK w Mielcu oraz sekcja szermiercza „Zorro” prowadzona przez pana Zbigniewa Żolę. Program uroczystości był bogaty. Złożyły się na niego: występy artystyczne i sportowe uczniów naszej szkoły, prezentacja prac plastycznych dzieci, inscenizacje, teatrzyki, zabawy sprawnościowe, kącik Body Art, quiz myślowy oraz mecze – piłki nożnej i piłki ręcznej– rodzice kontra dzieci. Ważnymi punktami programu były: zbiórka pieniędzy do puszek dla tegorocznych ofiar powodzi w Polsce zorganizowana przez Szkolne Koło PCK oraz charytatywna loteria fantowa przygotowana przez Samorząd Uczniowski, z której dochód został przeznaczony na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla absolwenta naszej szkoły Askaniusza Kolba. Sponsorem tej akcji była działająca przy naszej szkole Rada Rodziców. Była to impreza, na której każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

więcej zdjęć

Czytaj całość...
Jedenastka w Sejmie RP
sejmW dniu 18.11.2009 r. na zaproszenie pani poseł Krystyny Skowrońskiej delegacja uczniów naszej szkoły wraz z opiekunami gościła w Sejmie RP.
Podczas spotkania pani poseł zapoznała uczniów z historią polskiego parlamentaryzmu. Opowiedziała im w ciekawy sposób o pracy posła. W trakcie oprowadzania po gmachach sejmowych uczniowie mieli okazję do przysłuchania się obradom Sejmu RP. Nie zabrakło też akcentów związanych z patronem naszej szkoły. Byliśmy w kaplicy, w której znajduje się fotel papieski, a także przy pamiątkowej tablicy z okazji  wizyty Jana Pawła II w polskim parlamencie.
Na zakończenie tej wyjątkowej wizyt uczniowie otrzymali pamiątkowe upominki.Oprócz pobytu w parlamencie delegacja gościła w Zamku Królewskim. Bogate  wyposażenie wnętrz królewskiej rezydencji – a zwłaszcza dzieła malarstwa zrobiły na nich duże wrażenie.
Pobyt w stolicy zakończyliśmy przy Pomniku Małego Powstańca.
Organizatorzy: A. Gorczyca, L. Szot, J. Mleczko                                                                 więcej zdjęć
 
 
Cindirella w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym

Cindirella

W dniu 26 listopada 2009 grupa młodych artystów zrzeszonych w kółku teatralnym z języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu udała się w wizytą do Specjalnego Ośrodka  Szkolno Wychowawczego przy ul. Królowej Jadwigi w Mielcu. Celem wizyty było zaprezentowanie przedstawienia w języku angielskim pt. „Cindirella”. Członkami zespołu są uczennice i uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych. Są to: Weronika Bielaska, Zuzanna Chudzik, Olga Janus, Julia Soboń, Angelika Paliga, z klasy czwartej, Weronika Surdej, Magdalena Malikowska, Wiktoria Krupińska i Ola Światowiec z klasy piątej, oraz Przemek Polczak z klasy szóstej. Opiekunem grupy jest Jadwiga Gładysz, nauczycielka języka angielskiego SP 11. Kopciuszek  bardzo podobał się tamtejszej publiczności, która nagrodziła artystów gromkimi brawami. Wizyta ta była doskonałą okazją do wzajemnego poznania się, obejrzenia placówki, a nawet spróbowania  wypieków wykonanych przez uczniów ośrodka. Jest to początek współpracy między szkołami. Członkowie kółka teatralnego z „jedenastki” zaprosili na swój występ bożonarodzeniowy połączony ze śpiewaniem piosenek świątecznych grupę uczniów Ośrodka Szkolno Wychowawczego  wraz z nauczycielką języka angielskiego p. Bogusławą Wujcikowską.

                                     A oto kilka zdjęć dokumentujących to wydarzenie:

 

91 rocznica odzyskania niepodległości
odzyskanie niepodległości

 12 listopada 2009 r. odbył się w naszej szkole apel „Gdy wolności nadszedł czas…”, poświęcony 91-rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
Miał on szczególny i podniosły charakter. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego. Oddając szacunek symbolom narodowym – oddaliśmy go wszystkim Polkom, którzy zginęli za wolność naszej ojczyzny. Na program złożyły się patriotyczne utwory naszych wieszczów oraz pieśni legionowe. Dopełnieniem była dekoracja i ciekawa prezentacja przedstawiająca odważnych bohaterów, którym nasza ojczyzna zawdzięcza niepodległość. Taka lekcja historii na długo zapadnie w pamięci naszym uczniom – a w szczególny sposób słowa Jana Pawła II, który mówi: „Wolności nie można posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać i tworzyć”.

więcej zdjęć       Akademię przygotowały: p.A.Gorczyca, p.J.Trela, p. E.Gola

 

Był taki wrzesień

wrzesien.jpg
            W dniu 28.09.2009r odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona 70 rocznicy wybuchu II wojny światowej i 65 rocznicy Powstania Warszawskiego. Na tle okolicznościowej dekoracji z wielką ekspresją uczniowie reprezentowali patriotyczne wiersze polskich poetów, a chór zaśpiewał pieśni wojenne. Ciekawa prezentacja pobudziła wyobraźnię i wiedzę historyczną uczniów. Uświadomiła nam trafność słów naszego patrona Jana Pawła II, który mówił, iż "wojna niszczy zamiast budować" a od nas młodych zależy czy świat będzie trwał w pokoju. 

Akademię przygotowały:p. E.Gola, p.A.Gorczyca, p.J.Trela

 

więcej zdjęć

 

Zielona szkoła

Zielona Szkola

 Uczniowie  klas III A i III C ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu w dniach 25.05-29.05.2009 byli na zielonej szkole w Zakopanem.  Wycieczka zorganizowana została w ramach programu edukacyjno-ekologicznego pod hasłem: …”aby ludzie poznanie swoje czerpali nie z książek , ale z nieba i z ziemi , z dębów i buków…”.

Wrażeń przywieźliśmy mnóstwo, polska przyroda roztaczała przed nami wspaniałe widoki. Tatrzański Park Narodowy przywitał nas gorącym słońcem. Imponowała nam wspinaczka górskimi szlakami, a roztaczający  się przed nami pejzaż był wspaniałą ucztą ducha – dostojne, groźne szczyty, szum górskich strumyków, tatrzańska przyroda – to wszystko wywarło na nas  niesamowite wrażenia.

 

 

                                                                                                  więcej zdjęć

Czytaj całość...
Inscenizacje baśni

 

baśnie

 

16.01.2009r. w trosce o najmłodszych ( ich edukację i rozrywkę) starsi koledzy z klasy IV i VI przygotowali inscenizacje pouczających baśni: „Wróżki”, O królewiczu, co nic nie umiał”. W przedstawieniu obok  typowych baśniowych elementów jak wróżki, czary nie zabrakło humoru i pouczeń zgrabnie przemyconych w wypowiadanych przez  bohaterów kwestiach. Wszystko zostało przedstawione w pięknej, bajkowej scenerii, dzięki przygotowanym wcześniej  przez uczniów rekwizytom, co sprawiło, że z radością i prawdziwą przyjemnością obejrzeliśmy „kawałek sztuki”

pod kierunkiem p. M. Rumak- Markowska, p. L. Harla, p. C. Leśniak

                                                                                                                więcej zdjęć

Letnie półkolonie


letni wypoczynekJuż po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 11 w Mielcu zorganizowała letnie półkolonie dla dzieci. Akcja trwała 4 tygodnie - od 8 lipca do 02 sierpnia. Doświadczenia akcji letniej w ubiegłych latach oraz przeprowadzona ich ewaluacja pozwoliły na dostosowanie form wypoczynku i spędzania czasu wolnego do oczekiwań jej uczestników oraz ich rodziców.W każdym pierwszym dniu tygodnia półkolonii zaplanowana była integracja grupy. Uczestnicy półkolonii – to uczniowie różnych klas -począwszy od I do VI. Niezapomnianą chwilą i atrakcją było korzystanie z zajęć rekreacyjnych na basenie w Mielcu. Doświadczenia ubiegłych lat wskazały, iż infrastruktura tej właśnie pływalni najlepiej spełnia oczekiwania dzieci pod względem atrakcyjności oferty (baseny dostosowane do umiejętności i wieku dzieci – basen sportowy i brodzik; zjeżdżalnia) W pierwszym i czwartym tygodniu dzieci uczestniczyły także w wycieczce do Skansenu w Kolbuszowej.Skansen to urokliwe wsie z przełomu XIX i XX wieku. Prezentuje kulturę Lasowiaków i Rzeszowiaków, zamieszkujących niegdyś teren północnej części obecnego województwa podkarpackiego. Wędrując po skansenie, pod kierunkiem przewodnika uczestnicy półkolonii zapoznali się z położonym z dala od miejskiego zgiełku światem, którego już nie ma, poznali frapujące historie mieszkających tu ludzi, zrozumieli chłopską duszę…
Atrakcją były warsztaty "W dawnej klasie – próba kaligrafii". To zajęcia o szkolnych przyborach do nauki, a także o kleksach i ćwiczeniach cielesnych. Siedząc w dawnych ławach, dzieci stały się uczniami sprzed stu lat i na własnej skórze przekonali się, jak to dawniej w szkole bywało…
Czytaj całość...
Akademia z okazji Święta Niepodległości
    Dnia 12 listopada br. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 89 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

PB120259 (Custom).JPG

    Dyrekcji, nauczycielom i uczniom zaprezentowano utwory poetyckie, fragmenty prozy ukazujące długą i zawiłą drogę, jaka wiodła Polaków do wolności. Szczególnie przejmująco zabrzmiały słowa wiersza „Tęskno mi, Panie” C.K. Norwida.
Historyczne treści wzbogaciła atrakcyjna prezentacja multimedialna. Dodatkowym walorem uroczystości były pieśni w wykonaniu szkolnego zespołu muzycznego (pod opieką p. A. Piechoty), jak też i solowe występy uczniów grających na skrzypcach utwory nawiązujące do tych ważnych wydarzeń.
Przypominając te doniosłe chwile w dziejach narodu pragnęliśmy uświadomić współczesnemu młodemu pokoleniu ciągłość historii i roli wartości moralnych w życiu narodu.

Pielęgnowanie patriotyzmu i przywiązanie do tradycji uznaliśmy za sprawę nadrzędną zwłaszcza teraz, gdy jesteśmy członkami zjednoczonej Europy.
    Pani dyrektor, dziękując uczniom klasy IVc i VIb (przygotowanym przez p. A. Gorczycę i p. J. Trelę) -twórcom patriotycznego przedstawienia, podkreśliła jego wartość dydaktyczną, wychowawczą i artystyczną.

 
 
Potępiamy przemoc, brutalizm

 

2.jpg

Nasza szkoła realizuje
program "Szkoła bez przemocy".

W ramach tego przedsięwzięcia odbył się
apel poświęcony przeciwdziałaniu agresji
pod tytułem "Potępiamy przemoc,
brutalizm, nienawiść, zawiść".
 
 
 
 
Apel rozpoczął się słowami znanej piosenki Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat". Celem spotkania było uświadomienie społeczności szkolnej, iż agresja dotyczy nas wszystkich. Narasta wraz z obojętnością, zakłamaniem, niesprawiedliwością, brakiem uczuć i zrozumienia, zazdrością, podstępem, niepewnością jutra oraz kultem siły i pieniądza. 
Diecezjalne Forum Szkół
W dniu 04.03.2008r. wicedyrektor Anna Foltman, p. Mariola Ortyl oraz p. Leszek Szot uczestniczyli w V Diecezjalnym Forum Szkół im. Jana Pawła II w Centrum Fomacyjnio - Rekolekcyjnym Diecezji Tarmnowskiej "Arka" w Gródku nad Dunajcem. Temat tego spotkania: "Patronat Jana Pawła II nad pomocą prześladowanemu Kościołowi Słowackiemu udzieloną przez Kościół Polski". Nasza szkoła otrzymała plan działań Rodziny Szkół im. Jana Pawła II  Diecezji Tarnowskiej na rok 20008 "Święci nie przemijają", który umożliwi nam lepsze działanie szkoły.

Święto naszej planety
Od 22 lat 22 kwietnia na świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Również i w naszej szkole odbyło się święto Naszej Planety.
Uczniowie klasy Vc z nauczycielką przyrody p. Bożeną Pietryką-Klechą i polonistką p. Magdaleną Rumak-Markowską przygotowali uroczysty apel.
Kolejny raz uświadomiono wszystkim zebranym, iż dzieci nie muszą i nie chcą pogodzić się z postępującą na każdym kroku degradacją środowiska. Młodzież jaskrawo spostrzega to, co jest złe dla środowiska, a także dla nich . W humorystycznej scence dziejącej się w Ośrodku Wypoczynkowym "Relaksik" wskazali błędy dorosłych i próbowali szukać lepszych rozwiązań, by Nasza Ziemia była czysta i piękna.               więcej zdjęć
Kiedy myślę, Ojczyzna

 11listopad.jpgJak co roku w  naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 94-tej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na tle pięknej dekoracji z wielką ekspresją i zaangażowaniem uczniowie prezentowali patriotyczne wiersze polskich poetów. Muzyka i pieśni legionowe pobudzały wyobraźnię publiczności. Uwagę uczniów przykuwały mundury ułańskie. Społeczność uczniowska wysłuchała z wielką powagą i wzruszeniem występujących. Ta żywa lekcja historii pozwoliła zrozumieć, iż „wolność krzyżami się mierzy” i nie jest dana na zawsze. Po wysłuchaniu montażu słowno-muzycznego pani dyrektor nagrodziła zwycięzców konkursu „Niepodległość w moich oczach” Nad całością czuwały: p.I Dusza, p. A.Gorczyca, p.J.Trela, p,E.Gola.       zobacz zdjęcia

 

Za pracę z nami i okazane serce , chylimy głowy w ogromnej podzięce

dzień nauczycielaW dniu 12.10.2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej pt."" Za pracę z nami i okazane serce , chylimy głowy w ogromnej podzięce ... " W uroczystości wzięli udział :Rada Pedagogiczna, pracownicy administracji i obsługi, rodzice oraz uczniowie. Uroczystość uświetniła część artystyczna, przygotowana przez panią M. Rumak-Markowską, panią W. Skazę, panią I. Duszę, panią E.Golę. Niezwykle uzdolniona grupa uczniów z kilku klas recytowała wiersze okolicznościowe, śpiewała piosenki oraz przygotowała dwa humorystyczne przedstawienia obrazujące pracę nauczyciela z uczniami. Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Na zakończenie Pani Dyrektor naszej szkoły złożyła życzenia wszystkim nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi. Podziękowała także nauczycielom za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości oraz uczniom za piękny występ. Akademia zakończyła się głośnymi i długimi oklaskami. O tym jak wspaniale zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, można przekonać się oglądając zamieszczone zdjęcia w naszej galerii.
 
Tradycje świąt Bożego Narodzenia
tradycje.jpg
W dniu 17 grudnia odbyło się w naszej szkole przedstawienie zatytułowane "Tradycje Świąt Bożego Narodzenia" przygotowane przez kilkudziesięciu uczniów klas I-III. Wykonawcy zaprezentowali najpopularniejsze kolędy i piosenki świąteczne oraz przybliżyli tradycje i zwyczaje związane ze Świętami  Bożego Narodzenia obchodzonymi zarówno w Polsce jak i w Wielkiej Brytanii. Po raz pierwszy w naszej szkole rozbrzmiały także kolędy w języku niemieckim, w wykonaniu uczniów klasy IVa, którzy od września rozpoczęli naukę tego języka. Tak więc, kolędowaliśmy po polsku, angielsku i niemiecku, a oto kilka zdjęć z naszego przedstawienia.            zobacz zdjęcia

W występie uczestniczyli:
wybrani uczniowie klas III a, b, d
wybrani uczniowie klasy II b
oraz uczennica klasy I - Martynka Bigda
grupa z klasy IV a
 
nauczyciele:
Karolina Wdowiarz
Elżbieta Głuchowska
Marta Trelska

 

Dzień Ziemi
 img_6206.jpgOd 22 lat 22 kwietnia na świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Również i w naszej szkole odbyło się święto Naszej Planety. Uczniowie klasy Vb przygotowali uroczysty apel wraz z prezentacją multimedialną poświęconą ochronie naszej Ziemi. Kolejny raz uświadomiono wszystkim zebranym, iż dzieci nie muszą i nie chcą pogodzić się z postępującą na każdym kroku degradacją środowiska. Młodzież jaskrawo spostrzega to, co jest złe dla środowiska, a także dla nich . Umieją dostrzec błędy dorosłych i próbują szukać lepszych rozwiązań.
 
Pasowanie na ucznia 2012
W październiku 2012 roku  w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Przybyli na nią uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami.
Po części artystycznej zaprezentowanej przez pierwszaków, nastąpił uroczysty moment ślubowania oraz pasowania każdego z nich przez panią dyrektor. Tym samym zostali oni przyjęci w poczet uczniów szkoły. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Wykonano pamiątkowe zdjęcia. Uroczystość przygotowali nauczyciele klas pierwszych.         zobacz zdjęcia  

 

Sztuka teatralna dla rodziców
 Uczniowie klasy IV c podczas wywiadówki zaprezentowali się przed swoimi rodzicami, wystawiając na szkolnej scenie sztukę teatralną pt. "Jaś i Małgosia" opartą na podstawie znanej baśni. Niecodzienna scenografia, dokładnie dobrane rekwizyty, wspaniałe stroje , baśniowa dekoracja - to wszystko sprawiło, iż przez chwilę publiczność poczuła się jak w prawdziwym teatrze. Gromkie brawa jakie uczniowie otrzymali po występie , były potwierdzeniem niezwykłego, prawdziwego kunsztu aktorskiego. Przedstawienie obejrzeli także młodsi koledzy z klas I i III oraz pięciolatki z Przedszkola nr 20.
 
 
XII Diecezjalne Forum Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Pod patronatem ks. Biskupa Wiesława Lechowicza 22 marca 2012 r odbyło się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie XII Diecezjalne Forum Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. „Przyszłość Polski zależy od nas”- te słowa wypowiedziane przez Jana Pawła II do Polaków na Westerplatte w 1987 r były przesłaniem tego spotkani. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły przygotowali i  zaprezentowali  dorobek  szkoły, związany z pracą wokół nauki Patrona Rodziny.

 wystawa1.jpg  wystawa2.jpg  wystawa3.jpg
 

Jasełka dla rodziców
jaselka1.jpg„Cicha noc, święta noc” – słowami tej pięknej kolędy uczniowie kl. III c rozpoczęli przygotowane dla rodziców jasełka pod kierunkiem wychowawczyni Teresy Bączek. Przedstawienie uatrakcyjniły występy dzieci uczęszczających do szkół muzycznych. Po spektaklu odbył się koncert, na którym wystąpiła: Julia Lasek- grająca na gitarze, Maja Bolechała, Kamila Kozak- wykonywały utwory na pianinie, Wiktoria Kośla- na skrzypcach.
 
Wizyta w Domu Pomocy Społecznej
dompomocy.jpg16 listopada 2011 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wraz z p. Iwoną  Dusza, Anną Gorczyca , Ewą Gola i Jadwigą Mleczko odwiedzili mieszkańców pobliskiego DPS-u. Zaprezentowali montaż słowno-muzyczny pt. „Niech żyje Polska niepodległa” nawiązujący tematycznie do niedawno obchodzonej 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę .
Refleksyjne wiersze i patriotyczne pieśni – śpiewane również przez zgromadzonych widzów -wzruszyły ich do łez i pobudziły do wspomnień. Występ nagrodzono gromkimi brawami. Mieszkańcy DPS- u byli  wdzięczni, że mimo listopadowej i zimnej aury uczniowie nie zapomnieli o wizycie u nich.

The Fortune Teller and Visitors From Outer Space
jad.jpgW dniu 29 listopada 2011 kółko teatralne z języka angielskiego  w składzie: Weronika Bielaska, Zuzanna Chudzik, Angelika Paliga, Julia Soboń z klasy VI c oraz Paulina Piekarska i Kamila Zasowska z klasy V c wraz z opiekunką Jadwigą Gładysz, wybrały się z wizytą do  Ośrodka Opiekuńczo – Wychowawczego na ulicy Królowej Jadwigi z przedstawieniami pt. „The Fortune Teller” oraz „Visitors from  Outer Space ”. Tematem przedstawień było przepowiadanie przyszłości oraz spotkanie mieszkańców Ziemi z mieszkańcami  obcej planety. Nie jest to pierwsza wizyta grupy teatralnej w ośrodku. Od kilku lat grupa prezentuje przedstawienia w języku angielskim, które cieszą się dużą popularnością wśród młodzieży uczącej się w ośrodku.  Życzymy dalszych sukcesów ! Opracowała: Jadwiga Gładysz
Jasełka w naszej szkole 2011

jaselka.jpg

 
Jasełka, tradycyjne przedstawienie związane z Bożym Narodzeniem znane od stuleci. W dniu 20 XII 2011 r. w naszej szkole jak co roku uczniowie klas IV- VI
pod kierunkiem pani Marioli Ortyl i pani Ewy Goli wystawili jasełka dla społeczności szkolnej i pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Mielcu.

 

Little Red Riding Hood

Z pewnością każdy doskonale zna bajkę o Czerwonym Kapturku, chorej babci i złym wilku. Jednakże nie przeszkadza to w zaprezentowaniu jej w wersji  angielskiej i mocno uwspółcześnionej. Tego zadania podjęła się grupa teatralna działająca w ramach kółka z języka angielskiego w Szkole podstawowej nr 11. W dniu 26. 05. 2013  uczniowie klasy IV B i C w składzie: Martyna Durak, Kinga Radłowska, Łukasz Przybyło,  Maja Bolechała, Julia Lasek, Wiktoria Kośla, Simona Posłuszny, Dagmara Gwizdak, Kinga Wilk oraz Paweł Kubiński  przedstawili bajkę dzieciom z oddziału przedszkolnego, zerówki i klas I-III. Grupą opiekuje się nauczycielka j. angielskiego, mgr Jadwiga Gładysz. Przedstawienie sprawiło radość zarówno widzom jak i aktorom.
Opracowała: Jadwiga Gładysz

 

Akademia z okazji 93 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
   93 rocznica.jpg10 XI 2011 r.-w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Przypomniał  on uczniom smutne czasy, gdy Polacy żyli pod zaborami . Treści przedstawione w montażu słowno-muzycznym uświadomiły  uczniom jak ważne jest to, iż mogą żyć i uczyć się w niepodległym kraju.
 Wiadomości historyczne na temat tego ważnego dla Polski dnia 11 listopada 1918 roku  w atrakcyjny sposób wzbogaciła prezentacja multimedialna, piękne pieśni patriotyczne legionowe oraz mądre i pouczające teksty poetyckie. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego.
zobacz zdjęcia                            
Apel zorganizowały panie: I. Dusza, E. Gola, A. Gorczyca, J.Mleczko,  M. Rumak-Markowska

 

 

Niepodległość w moich oczach

 
 Po raz czwarty uczniowie klas IV-VI brali udział w konkursie pt. „Niepodległość w moich oczach”.  Uczestnicy wykonali prace w formie plakatu, które zaprezentowały ich spojrzenia na temat odzyskania niepodległości. 
Oto wyniki konkursu
I miejsce- Wiktor Moskal(kl.VI a)
II miejsce- Grzegorz Cichowski (kl.VI b)
III miejsce- Tomasz Cichoń (kl.VI a)
Wyróżnienie – Dawid Jarosz ( kl. IV b).
   

Pamiątkowe dyplomy i nagrody wręczyła wyróżnionym uczniom  pani dyrektor podczas akademii z okazji Święta Niepodległości w dniu 7 listopada 2014 roku.     zobacz inne zdjęcia
                                     
 Gratulujemy!                                                                    Organizator: Anna Gorczyca

 

Zielona szkoła
zielona szk.jpgW naszej szkole co roku w  czerwcu uczniowie wyjeżdżają na "zielone szkoły". Odpoczywając w malowniczej scenerii naszego pięknego kraju nie zapominają jednak o nauce. 7 czerwca 2010 r. uczniowie kl. czwartej i szóstej wyjechali wraz z wychowawcami Elżbietą Mazur i Ewą Drewniak na „zieloną szkołę” do Krynicy. W uzdrowisku dzieci mieszkały w pensjonacie „jozefa”. Podczas całego pobytu na „zielonej szkole” uczniowie uczestniczyli w licznych wycieczkach. Zwiedzili między innymi  uzdrowisko wraz z pijalnią, wjechali koleją gondolową na Jaworzynę i pieszą wycieczką zeszli do Krynicy. Drugą pieszą wycieczką był spacer na Górę Parkową. Zwiedzali również Kamianną i dowiedzieli się jak powstaje miód , mieli możliwość degustacji słodkiego miodziku. Klasa wyjechała również na całodniową wycieczkę do Zakopanego, odwiedzili  Bukowinę ,gdzie pławili się termalnych  basenach. Piękna pogoda sprzyjała codziennym spacerom po okolicy Krynicy. Dzieci świetnie bawiły się również podczas wspólnych dyskotek. Każdy mógł spróbować swoich sił śpiewając karaoke. Wszystkim uczniom pobyt  bardzo się podobał. Żal było wracać do domu. Do Mielca pełni niezapomnianych wrażeń uczniowie wrócili 11czerwca 2010. 
 

Ucz się przez całe życie

 Katarzyna WdowiarzDzięki programowi „Uczenie się przez całe życie” Comenius stworzonym z myślą o nauczycielach pragnących poszerzać swoje horyzonty oraz ugruntować swoją wiedzę z zakresu nauczania, wiele osób ma możliwość uczestniczenia w międzynarodowych szkoleniach dla nauczycieli. Szkolenia odbywają się w różnych częściach świata i zawsze bierze w nich udział kilkaset osób z kilkudziesięciu krajów. Wszystko po to, by poznać najnowsze trendy w nauczaniu, zmierzyć się z własnymi umiejętnościami językowymi, a przede wszystkim by wymienić doświadczenia oraz nawiązać współpracę z zagranicznymi placówkami. Również nauczycielka Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu, Karolina Wdowiarz była beneficjentką programu. Dzięki dofinansowaniu z programu Comenius UE nauczycielka wzięła udział w lipcu w dwutygodniowym kursie „Methodology and Language for Primary Teachers” w malowniczej i historycznej miejscowości Canterbury w Anglii.        
                                               więcej zdję
ć

Czytaj całość...
Występ grupy teatralnej w Ośrodku Szkolno -Wychowawczym
Dnia 11 maja 2011 uczennice z naszej szkoły należące do kólka teatralnego z j. angielskiego wraz z ich opiekunką mrg Jadwigą Gładysz udały się do Ośrodka Szkolno - Wychowawczego, mieszczącego się na ul. Królowej Jadwigi w Mielcu,  aby zaprezentować dwa przedstawienia: „The Paper bag Princess” oraz „Chicken Little”.
p1040030.jpg
p1040043.jpg
p1040035.jpg
 

Czytaj całość...
Aktorzy z "11"

 czerwony kapturek.jpg12 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w I Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Było to przedsięwzięcie zorganizowane przez Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Mielcu oraz Mieleckie Koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, którego celem było umożliwienie pokazania talentów scenicznych oraz rozwijania poczucia sprawstwa i wiary w możliwości osiągania sukcesu. Impreza rozpoczęła się na placu AK, gdzie wszyscy artyści otrzymali balonik, który wypuścili w powietrze. Następnie na deskach sali widowiskowej SCK w Mielcu szkoły i przedszkola powiatu mieleckiego prezentowały swe przedstawienia teatralne. Nasza szkoła zachwyciła widownię, wystawiając " Czerwonego Kapturka". Uczniowie klas integracyjnych IIIa i IVb w dowód uznania otrzymali gromkie brawa, a opiekunowie I. Dusza, L Pieróg , M. Rumak-Markowska , A. Ptak gratulacje.
                              zobacz zdjęcia

Pierwszaki dla babć i dziadków

czerwonykapturek.jpgUczniowie klasy Ib, pod opieka wychowawczyń: p. Doroty Chomiuk i p. Joanny Rusek, przygotowali montaż słowno – muzyczny na podstawie baśni o „Czerwonym Kapturku”. Przedstawienie było skierowane głównie do babć i dziadków ( nie zabrakło więc okolicznościowych wierszyków i piosenek), ale bajkę obejrzeli również uczniowie klas I-III z naszej szkoły oraz przedszkolaki z PM nr 20. Pamiętając o osobach starszych, które nie zawsze mają własne wnuki, młodzi aktorzy odwiedzili również DPS, prezentując swoje talenty aktorskie, taneczne i wokalne pensjonariuszom. Przedstawienie zostało ciepło przyjęte zarówno przez personel DPS-u, jak i mieszkańców, a młodzi aktorzy otrzymali gromkie brawa.                                     więcej zdjęć

 

Przedstawienie pt.The Elephant′s Child w Ośrodku Opiekuńczo- Wychowawczym w Mielcu.

1.JPGW dniu 17 listopada 2010 uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu, tworzące grupę teatralną z j. angielskiego pod opieką nauczycielki Jadwigi Gładysz udały się do Ośrodka Opiekuńczo- Wychowawczego mieszczącego się ulicy na Królowej Jadwigi z przedstawieniem pt. The Elephant’s Child”. Scenariusz przedstawienia oparty na podstawie powieści Kiplinga pt.„Księga Dżungli” przedstawia historię nieznośnego słoniątka zadającego mnóstwo pytań takich jak: „Co krokodyl je na śniadanie?” „Dlaczego żyrafy mają szyje dłuższe niż inne zwierzęta?” i wiele innych. Nadmierna ciekawość słoniątka zaprowadziła go nad rzekę Limpopo gdzie spotkał się nos w nos z prawdziwym krokodylem. Jaki był efekt tego spotkania mogli ujrzeć uczniowie z Ośrodka wychowawczo-Opiekuńczego. Tę zabawną i pouczającą historię dopełnił taniec w rytmie afrykańskim. Uczennice biorące udział w przedstawieniu to: Magda Łapicka, Weronika Surdej, Aleksandra Światowiec z klasy VI B, Wiktoria Zielińska z klasy VA, Julia Kolbusz z klasy VB oraz Weronika Bielaska, Zuzanna Chudzik, Angelika Paliga, Julia Soboń i Aleksandra Tylutka z klasy VC. Zajęcia teatralne prowadzi mgr Jadwiga Gładysz.

więcej zdjęć

Opracowała: Jadwiga Gładysz

 

Uczniowie SP-11 W Domu Pomocy Społecznej

 dps

W ramach współpracy z DPS w Mielcu uczniowie naszej szkoły zaprezentowali mieszkańcom tej placówki w dniu 19 XI 2010 r. montaż poetycko-muzyczny „Moja Ojczyzna” przygotowany pod kierunkiem p. Anny Gorczycy, p. Wiesławy Skazy i p. Ewy Goli.
Wywarł on duże wrażenie na pensjonariuszach DPS-u. Obudził w nich dawne wspomnienia i wycisnął z ich oczu łzy wzruszenia.

                                                      więcej zdję
ć
 

Tydzień dla zdrowia

zdrowie.

 
W dniach 12-16.05.2008r w naszej szkole został zorganizowany Tydzień dla Zdrowia pod hasłem: „Kształtujemy odpowiedzialność za zdrowie własne i innych”. Jego głównym celem było poszerzenie wiedzy o naszym zdrowiu.Uczniowie nabywali umiejętność dbania o swoje zdrowie. Ugruntowali wiedzę na temat prawidłowego odżywiania. Dodatkowo organizatorzy wskazali czynniki, które wpływają pozytywnie i negatywnie na nasze zdrowie. Ważnym zagadnieniem poruszonym podczas tej imprezy była ochrona zdrowia przed wpływem zmian klimatycznych.Organizatorzy zachęcali uczniów do walki z zachowaniami antyzdrowotnymi, takimi jak: alkoholizm, nikotynizm oraz brak aktywności fizycznej.

 

 więcej zdjęć

 

Czytaj całość...
Święto Niepodległości 2010

Święto Niepodległości     10 XI 2010 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona 92 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Złożyły się na nią : montaż poetycki oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu zespołu muzycznego pod kierunkiem pani Ewy Goli podkreślające wagę święta narodowego . Doskonałą oprawą akademii okazała się prezentacja multimedialna ukazująca drogę naszej ojczyzny do upragnionej wolności.
    Rocznicę tych ważnych dla nas Polaków wydarzeń uczciliśmy w tym roku nie tylko słowem i pieśnią, ale także postanowieniem nowych lepszych czynów i zobowiązaniem do poprawy w nauce i zachowaniu.

 Organizatorzy: Anna Gorczyca, Wiesława Skaza

więcej zdjęć

Snow White and Seven Dwarfs
teatrzyk
 
19 kwietnia 2010 w naszej szkole odbyło się przedstawienie  w języku angielskim pt. „Snow White and Seven Dwarfs”  w wykonaniu uczennic i uczniów kołka teatralnego  z języka angielskiego odbywającego się w ramach zajęć pozalekcyjnych. Nauczycielem prowadzącym jest  mgr Jadwiga Gładysz. Przedstawienia prezentowane cyklicznie przez tą grupę cieszą się dużą popularnością wśród społeczności uczniowskiej. Nie bezpodstawnie, ponieważ młodzi artyści wykazują duże zaangażowanie i talent aktorski. W skład zespołu wchodzą: Wiktoria Zielińska (kl.Va), Weronika Bielaska, Zuzanna Chudzik, Michał Kisiel, Olga Janus, Angelika Paliga, Julia Soboń (kl.IVc , Katarzyna Burek, Magda Łapicka, Magdalena Malikowska, Aleksandra Światowiec (kl.Vb). Serdecznie gratulujemy wszystkim aktorom i życzymy dalszych sukcesów.Opracowała Jadwiga Gładysz.    
The Christmas Story

 The Christmas StoryTradycyjnie już od kilku lat w naszej szkole odbywa się przegląd piosenki świątecznej w języku angielskim. W dniu 21 grudnia przegląd piosenki rozpoczął się inaczej niż zwykle a mianowicie występem grupy teatralnej, która przedstawiła historię pierwszego Bożego Narodzenia w wersji anglojęzycznej. Młodzi aktorzy wspaniale odegrali swoje role. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami. W przedstawieniu brali udział: Weronika Bielaska, Olga Janus, Zuzia Chudzik, Julia Soboń, Angelika Paliga, Michał Kisiel, Maciej Draguła z klasy  IVc, Aleksandra Światowiec, Magdalena Maliszewska Wiktoria Krupińska z klasy V, oraz Przemek Polczak i Jakub Mroczek z klasy VI b. Opiekunem grupy jest nauczycielka j. angielskiego mgr Jadwiga Gładysz

                                                                                      kilka zdjęć dokumentujących to wydarzenie

Czytaj całość...
219 rocznica Konstytucji 3 Maja

 

3 maj Dnia 30 IV 2010 r odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia poświęcona 219 rocznicy Konstytucji 3 Maja. Miała ona charakter podniosły. Ukazała znaczenie  tego wydarzenia w życiu Polaków i ich drodze do upragnionej wolności. Na program artystyczny uroczystości złożyły się: montaż poetycko-muzyczny oraz pokaz przeźroczy tematycznie związanych z tym wielkim wydarzeniem w historii naszej ojczyzny. Dopełnieniem akademii były piękne i podniosłe pieśni patriotyczne śpiewane przez uczniów z dużym zaangażowanie i mocą. To była kolejna, niezapomniana lekcja naszej historii narodowej.
Akademię przygotowały: p.Wiesława Skaza, p.Jadwiga Mleczko, p.Ewa Gola

Narodził się nam Zbawiciel

 jasełkaDlaczego jest święto Bożego Narodzenia?      
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać
.
                                     
ks. Jan Twardowski

W dniu 22 XII 2009 r. w naszej szkole zostały wystawione jasełka bożonarodzeniowe pt : ,,Narodził się nam Zbawiciel”. Jasełka zostały przygotowane przez uczniów klasy VId pod kierunkiem pani Marioli Ortyl i pani Ewy Gola.

więcej zdjęć

Msza Św. w intencji ofiar tragedii pod Smoleńskiem

msza.jpg

1

17 kwietnia 2010r w kościele pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej w intencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego żony Marii, prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego, posła ziemi mieleckiej p. Leszka Deptuły oraz wszystkich ofiar tragedii pod Smoleńskiem. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Grzegorz Franczyk. Oprawę Mszy Św. przygotowali uczniowie klasy VId pod kierunkiem p. Marioli Ortyl 

zobacz  zdjęcia

 

Z odblaskiem bezpieczniej

 z odblaskiem bezpieczniej20 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas I i II z pracownikami Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu. Uczniowie z uwagą słuchali słów ratowników o tym, jak zachować się w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia i co robić, aby jak najszybciej powiadomić o zdarzeniu osoby dorosłe. Dzieci obejrzały  krótkie filmy instruktażowe, które przedstawiały schemat pomocy przedmedycznej, poprzedzającej działania specjalistycznych ekip Pogotowia Ratunkowego. Pracownicy Pogotowia pokazali najmłodszym uczniom Szkoły Podstawowej nr 11 niezbędne środki i sprzęt używany w ratownictwie medycznym, m.in. wózki do transportu chorych, krzesełko kardiologiczne, kołnierz ortopedyczny, koc termoizolacyjny. Wielką frajdą i niecodziennym przeżyciem była możliwość wejścia do ambulansu medycznego i zobaczenie z bliska jego wyposażenia. Spotkanie z ratownikami mieleckiego pogotowia rozpoczęło akcję „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”, ogłoszoną przez MEN i propagującą działania profilaktyczne na rzecz bezpieczeństwa na drogach.  W związku z tym w dniach 23-27 XI dla uczniów klas młodszych zorganizowano tydzień pod hasłem „Z odblaskiem bezpieczniej”.                                        

                                                                                                                                 więcej zdjęć
Czytaj całość...
90 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości

90 rocznica
Jedenasty listopada...
Dziś zamyślić się wypada
I pomyśleć o przeszłości
Oraz o Niepodległości.
Niepodległość - wielkie dzieło
Wiele ofiar pochłonęło.
I to dzisiaj się należy
Modlić szczerze za żołnierzy.
Zatem dzisiaj pamiętajmy
I hołd żołnierzom oddajmy,
Którzy życia swe złożyli,
Byśmy w wolnej Polsce żyli.”

                                
 
                                                                                       więcej zdjęć          
   
W dniu 7 listopada 2008 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta  Niepodległości. Tegoroczne obchody  świeta - przypadające w 90 rocznicę tego ważnego dla Polaków wydarzenia miały szczególnie podniosły charakter. Program artystyczny zaprezentowany całej społeczności szkolnej przedstawił nam zawiłe koleje procesu odzyskania niepodległości przez Polaków.  Uświadomił nam , jak ważna wrtością w życiu każdego narodu jest jego niepodległy byt. Nastrojwe pieśni patriotyczne w wykonaniu uczniów wprowadziły nas atmosferę tych ważnych chwil. Uczniowie gromkimi brawami nagradzali młodych artystów.
         Uroczystość została przygotowana przez uczniów klas IVc, Vb i Vc pod kierunkiem p. Ewy Goli, p. Anny Gorczycy i p. Jadwigi Treli
 
Bezpieczne wakacje 2013


W trosce o bezpieczeństwo uczniów podczas wypoczynku letniego w naszej szkole podejmowanych jest wiele różnych działań profilaktycznych: prelekcje, pogadanki, spotkania z policjantem. Uczniowie klas IV -VI przygotowali materiały informacyjne jak bezpiecznie spędzić wakacje, Zobaczcie galerię plakatów. Koordynatorzy akcji: "Bezpieczne wakacje" p.I. Lonczak, p.J. Mleczko

 

 

Pasowanie na ucznia
W dniu 18 października 2011 roku o godz. 17.00 w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Przybyli na nią uczniowie klas pierwszych wraz z rodzicami.
Po części artystycznej zaprezentowanej przez pierwszaków, nastąpił uroczysty moment ślubowania oraz pasowania każdego z nich przez panią dyrektor. Tym samym zostali oni przyjęci w poczet uczniów szkoły. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Wykonano pamiątkowe zdjęcia. Uroczystość przygotowali nauczyciele klas pierwszych.         zobacz zdjęcia  
 

 

Jasełka

bozenarodzenie.jpgDlaczego jest święto Bożego Narodzenia?      
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby uśmiechać się do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać
.
                                           
ks. Jan Twardowski

                                          

 W dniu 20.12.2007 r. uczniowie z kl. VI a
przygotowali i wystawili jasełka bożonarodzeniowe dla społeczności naszej szkoły. Uczniów przygotowały
p. M.Ortyl,p. W.Wrona i p. E.Gola.                           
 więcej zdjęć

Niepodległość w moich oczach
 konkurs.jpgW dniu 10 XI 2011 r. w naszej szkole został rozstrzygnięty konkurs „Niepodległość w moich oczach”. Uczestnicy konkursu – uczniowie klas IV-VI -  w formie plakatu przedstawili swoje refleksje związane z tym ważnym narodowym świętem. W ten oryginalny sposób uczcili 93 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę oraz wyrazili swą patriotyczną postawę.

Autorzy wyróżnionych prac:
Karolina Piotrowska  z  V b
• Tomasza Kędzior z V b
• Monika  Drożdżowska z V b
• Julia Jędrychowska z V b
• Małgorzata Ryś z VI c

Otrzymali nagrody książkowe a pozostali nagrody pocieszenia.

Organizatorzy: p. Iwona Dusza, Anna Gorczyca

 

Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 582 53 08, email: sp11mielec@onet.pl
::
SP 11 Mielec © 2018