Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow O szkole arrow Kronika wydarzeń arrow Mielec Moja Mała Ojczyzna.
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Kontakt
 

Mielec Moja Mała Ojczyzna.

 spotkanie W dniu 26 września 2018r. gościliśmy w murach naszej szkoły pana Józefa Witka – autora „Encyklopedii miasta Mielca”, wybitnego znawcę regionu, animatora kultury, wielkiego społecznika, miłośnika rodzinnego miasta i regionu, człowieka, którego serce należy do naszej małej Ojczyzny. Po  powitaniu przez wicedyrektora Jacka Mleczko obyła się krótka część artystyczna, gdzie  uczennice klasy 7c  przypomniały i uświadomiły zebranym wartość małej Ojczyzny.  Przygotowana sceneria z banerem „Moja mała Ojczyzna Mielec” oraz wystawa książek o Mielcu, w tym encyklopedie autorstwa Józefa Witka przeniosły wszystkich zebranych do „kraju  lat dziecinnych”.   
 
Zaproszony gość wygłosił prelekcję na temat: „Mielec moja mała Ojczyzna”. Swoje rozważania rozpoczął od humorystycznej, a zarazem prawdziwej historii  - etymologii słowa „Smoczka”- obecnie nazwa osiedla, gdzie mieszkają uczniowie naszej szkoły.
Przybliżył dzieciom i młodzieży historię miasta i regionu, opowiedział o początkach Mielca, wyjaśnił skąd pochodzą miejscowe nazwy. Omówił cały szereg zagadnień związanych z tą miejscowością. W przygotowanej prezentacji multimedialnej pokazał główne osiedla, ich położenie geograficzne, rozwój, wymieniał zabytki regionu oraz znaczenia symboliczne i dosłowne miejsc oraz nazw w Mielcu i regionie. Nie sposób wymienić wszystkich zagadnień, które poruszył Pan Józef Witek. Na zakończenie było wspólne śpiewanie, przy mistrzowskim akompaniamencie na pianinie pana Józefa zebrani wykonali dwie pieśni patriotyczne. Uczniowie zainteresowaniem wysłuchali niezwykle ciekawej pogadanki na temat historii Mielca  i ziemi mieleckiej. Wzbogacona  wiedza historyczna  rozbudziła w sercach uczniów miłość do swojej małej Ojczyzny.  

zobacz zdjęcia
Opracowała: mgr Magdalena Rumak-Markowska 
 
< Poprzedni   Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 582 53 08, email: sp11mielec@onet.pl
::
SP 11 Mielec © 2019