Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow O szkole arrow Patron szkoły arrow Jesteśmy uczniami WIELKIEGO POLAKA JANA PAWŁA II
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Podstawowe informacje
 
koronawirus
 
Przekaż 1 % podatku
 
podatek
Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkoła pamięta
szkola
Weź nie truj
ESA
Nowe Numery Kontaktowe
kontakt
 

Jesteśmy uczniami WIELKIEGO POLAKA JANA PAWŁA II

Antonio Valente

My, Jana Pawła uczniowie

słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać

pomagać ludziom i wciąż pamiętać...

Tymi słowami – słowami Hymnu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II -można opisać uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu. Cały czas społeczność uczniowska aktywnie włącza się w czczenie Osoby Ojca Świętego. SP 11 należy do Rodziny Szkół Jana Pawła II. Uczniowie uczestniczą w corocznych pielgrzymkach do Częstochowy. Biorą udział w konkursach literackich, plastycznych, sportowych w ramach Rodziny Szkół noszących to imię. Ostatnio, 14 czerwca 2011r w naszej szkole gościł bliski znajomy Jana Pawła II ( wraz ze swym tłumaczem) -Włoch Antonio Valente. Było to niesamowite przeżycie dla wszystkich uczestniczących w tym spotkaniu. Słuchając wypowiedzi Antonio Valente można było odczuć, iż właśnie Jan Paweł II przemawia do zebranych, uśmiecha się do nich i im błogosławi.

 Często zamawiane i odprawiane są msze święte w intencji Patrona, w których brać uczniowska aktywnie uczestniczy. Do rytuału szkoły należą uroczyste akademie, będące hołdem dla sławnego Polaka, papieża Jana Pawła II. W trakcie występów przybliżona zostaje osoba Jana Pawła II w scenach i wywiadach z osobami, które miały okazję spotkać się z Ojcem Świętym osobiście, w słowach piosenek, podczas recytacji wybranych utworów lirycznych.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytują teksty i śpiewają chwytające za serce piosenki.
Swoją radością , wypływającą z mocy Ojca Świętego uczniowie dzielą się z pensjonariuszami DPS-u przy ul. Wyszyńskiego. Chcą w ten sposób, aby Jan Paweł II gościł w sercach wszystkich wierzących, czuwał nad swoimi czcicielami i orędował u Boga. Chwile spędzone w Domu Pomocy Społecznej pozostają na długo w pamięci zarówno uczniów, jak i tamtejszych mieszkańców, gdyż wszyscy wierzą, iż ukochany Sługa Boży Karol Wojtyła, wielki miłośnik teatru wychyla się z niebieskiego okna i patrzy na ludzi.


To wielki zaszczyt, który zobowiązuje, a zarazem pomaga w każdych łatwych i trudnych momentach- bycie uczniem WIELKIEGO POLAKA JANA PAWŁA II.

 

 

< Poprzedni   Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 787 54 50, (17) 787 54 54, email: sp11@miasto.mielec.pl
::
SP 11 Mielec © 2020