Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow O szkole arrow Patron szkoły arrow Jesteśmy uczniami WIELKIEGO POLAKA JANA PAWŁA II

Jesteśmy uczniami WIELKIEGO POLAKA JANA PAWŁA II

Antonio Valente

My, Jana Pawła uczniowie

słowa Ojca w czyn chcemy przemieniać

pomagać ludziom i wciąż pamiętać...

Tymi słowami – słowami Hymnu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II -można opisać uczniów Szkoły Podstawowej nr 11 w Mielcu. Cały czas społeczność uczniowska aktywnie włącza się w czczenie Osoby Ojca Świętego. SP 11 należy do Rodziny Szkół Jana Pawła II. Uczniowie uczestniczą w corocznych pielgrzymkach do Częstochowy. Biorą udział w konkursach literackich, plastycznych, sportowych w ramach Rodziny Szkół noszących to imię. Ostatnio, 14 czerwca 2011r w naszej szkole gościł bliski znajomy Jana Pawła II ( wraz ze swym tłumaczem) -Włoch Antonio Valente. Było to niesamowite przeżycie dla wszystkich uczestniczących w tym spotkaniu. Słuchając wypowiedzi Antonio Valente można było odczuć, iż właśnie Jan Paweł II przemawia do zebranych, uśmiecha się do nich i im błogosławi.

Często zamawiane i odprawiane są msze święte w intencji Patrona, w których brać uczniowska aktywnie uczestniczy. Do rytuału szkoły należą uroczyste akademie, będące hołdem dla sławnego Polaka, papieża Jana Pawła II. W trakcie występów przybliżona zostaje osoba Jana Pawła II w scenach i wywiadach z osobami, które miały okazję spotkać się z Ojcem Świętym osobiście, w słowach piosenek, podczas recytacji wybranych utworów lirycznych.
Uczniowie z wielkim zaangażowaniem recytują teksty i śpiewają chwytające za serce piosenki.
Swoją radością , wypływającą z mocy Ojca Świętego uczniowie dzielą się z pensjonariuszami DPS-u przy ul. Wyszyńskiego. Chcą w ten sposób, aby Jan Paweł II gościł w sercach wszystkich wierzących, czuwał nad swoimi czcicielami i orędował u Boga. Chwile spędzone w Domu Pomocy Społecznej pozostają na długo w pamięci zarówno uczniów, jak i tamtejszych mieszkańców, gdyż wszyscy wierzą, iż ukochany Sługa Boży Karol Wojtyła, wielki miłośnik teatru wychyla się z niebieskiego okna i patrzy na ludzi.

To wielki zaszczyt, który zobowiązuje, a zarazem pomaga w każdych łatwych i trudnych momentach- bycie uczniem WIELKIEGO POLAKA JANA PAWŁA II.