Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl

Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow O szkole arrow Patron szkoły arrow Czcimy Osobę Ojca Świętego
Organ prowadzący
 
mielec
Kanonizacja J. Pawła II

ja

Podstawowe informacje
 
koronawirus
 
Przekaż 1 % podatku
 
podatek
Ocenianie kształtujące
ok
 
prawa dziecka
 
 
Szkoła młodych patriotów
 
szkola
Nasza Szkoła
 
prezentacja
 
 
Szkoła bez przemocy
szkola
Nieprzeciętna Szkoła
 
Galeria zdjęć
 
galeria
Projekt Next step
   
projekt
 
 
BIP
biuletyn
Nowa jakość doskonalenia
 
nowa
Pierwsza Pomoc
 
pierwsza pomoc
Szkola Podstawowa nr 11 w Mielcu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl
Szkoła pamięta
szkola
Weź nie truj
ESA
Nowe Numery Kontaktowe
kontakt
 

Czcimy Osobę Ojca Świętego
„Nie bój się,nie lękaj! Wypłyń na głębię!"
                                Jan Paweł II


Słowa te są jakby zachętą i potwierdzeniem dla wszystkich tych, którzy poprzez swoje działania starają się pokazać , iż są wartościowymi ludźmi. Od chwili nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II  kontynuowana jest pamięć o NASZYM PATRONIE.  Cały czas społeczność uczniowska aktywnie włącza się w czczenie Osoby Ojca Świętego. Corocznie w szkole odbywają się konkursy literackie pt  Wspomnienie o Patronie". Uczniowie piszą wiersze, listy, dedykacje, opowiadania sprawozdania, wspomnienia. Organizowane są również spotkania  z poezją Jana Pawła II. Wykorzystywanie różnych form literackich pozwala  uczniom  rozwijać  zainteresowania i zdolności ,  a w ten sposób przyczynia się do upamiętnienia osoby Jana Pawła II.

 

Uczniowie wykonują różnorakie wytwory plastyczne upamiętniające Ojca Świętego. Są to m.in.: witraże, płaskorzeźby z masy solnej, papieru, mydła, albumy, wyszywanie obrazów.  Wykorzystywanie różnych, a zarazem ciekawych technik pozwala  uczniom na rozwijanie  zainteresowań i zdolności manualnych. Chętnie i z sukcesami  biorą udział w konkursach  ( na różnych szczeblach-miejskich, rejonowych, wojewódzkich, ogólnopolskich) przedmiotowych,  a także literackich, plastycznych, sportowych w ramach Rodziny Szkół noszących to imię.
Społeczność uczniowska uczestniczy w uroczystościach upamiętniających ważne wydarzenia z życia błogosławionego Jana Pawła II. Uświetniając te chwile dzieci wraz z nauczycielami i opiekunami przygotowują  wiele ciekawych wystaw, przeglądów artystycznych dzieł własnego pomysłu, ekspozycji, prac literackich oraz ściskających za serce przedstawień teatralnych, montażów słowno-muzycznych, wieczorków poezji twórczości Karola Wojtyły.
Oglądając i podziwiając prace uczniów można  odczuć, iż właśnie Jan Paweł II jest blisko, uśmiecha się i  błogosławi, dodając wiary i nadziei na każdy dzień. Jesteśmy pewni, iż wielki miłośnik teatru i nieoceniony poeta spogląda na swych podopiecznych i jest dumny z ich wspaniałej twórczości.
< Poprzedni   Następny >
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Mielcu im. Jana Pawła II, ul. Warneńczyka 2, 39-300 Mielec, tel: (17) 787 54 50, (17) 787 54 54, email: sp11@miasto.mielec.pl
::
SP 11 Mielec © 2020