Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow O szkole arrow Patron szkoły arrow Czcimy Osobę Ojca Świętego

Czcimy Osobę Ojca Świętego
„Nie bój się,nie lękaj! Wypłyń na głębię!"
                                Jan Paweł II

Słowa te są jakby zachętą i potwierdzeniem dla wszystkich tych, którzy poprzez swoje działania starają się pokazać , iż są wartościowymi ludźmi. Od chwili nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II  kontynuowana jest pamięć o NASZYM PATRONIE.  Cały czas społeczność uczniowska aktywnie włącza się w czczenie Osoby Ojca Świętego. Corocznie w szkole odbywają się konkursy literackie pt  Wspomnienie o Patronie". Uczniowie piszą wiersze, listy, dedykacje, opowiadania sprawozdania, wspomnienia. Organizowane są również spotkania  z poezją Jana Pawła II. Wykorzystywanie różnych form literackich pozwala  uczniom  rozwijać  zainteresowania i zdolności ,  a w ten sposób przyczynia się do upamiętnienia osoby Jana Pawła II.

Uczniowie wykonują różnorakie wytwory plastyczne upamiętniające Ojca Świętego. Są to m.in.: witraże, płaskorzeźby z masy solnej, papieru, mydła, albumy, wyszywanie obrazów.  Wykorzystywanie różnych, a zarazem ciekawych technik pozwala  uczniom na rozwijanie  zainteresowań i zdolności manualnych. Chętnie i z sukcesami  biorą udział w konkursach  ( na różnych szczeblach-miejskich, rejonowych, wojewódzkich, ogólnopolskich) przedmiotowych,  a także literackich, plastycznych, sportowych w ramach Rodziny Szkół noszących to imię.
Społeczność uczniowska uczestniczy w uroczystościach upamiętniających ważne wydarzenia z życia błogosławionego Jana Pawła II. Uświetniając te chwile dzieci wraz z nauczycielami i opiekunami przygotowują  wiele ciekawych wystaw, przeglądów artystycznych dzieł własnego pomysłu, ekspozycji, prac literackich oraz ściskających za serce przedstawień teatralnych, montażów słowno-muzycznych, wieczorków poezji twórczości Karola Wojtyły.
Oglądając i podziwiając prace uczniów można  odczuć, iż właśnie Jan Paweł II jest blisko, uśmiecha się i  błogosławi, dodając wiary i nadziei na każdy dzień. Jesteśmy pewni, iż wielki miłośnik teatru i nieoceniony poeta spogląda na swych podopiecznych i jest dumny z ich wspaniałej twórczości.