Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Szkoła promująca zdrowie arrow Tydzień dla zdrowia 2012

koronawirus

Przekaż 1 % podatku

podatek

Weź nie truj
ESA

Tydzień dla zdrowia 2012

zdrowo jemyW dniach 21-25.05.2012r. w naszej szkole odbył się „Tydzień dla zdrowia” dla klas IV-VI pod hasłem „Dbaj o swoje zdrowie”. Uczniowie włączyli się aktywnie w  wykonywanie zdrowego i estetycznie zrobionego drugiego śniadania, w pokaz zdrowej żywności. Chętnie uczestniczyli w międzyklasowych  i  indywidualnych konkursach rysunków, konkursie wiedzy . Pracowali również twórczo, układając wiersze o tematyce zdrowotnej oraz uczestniczyli w ćwiczeniach w  „Szkole Kręgosłupa”. Oglądali prezentację o zdrowym żywieniu.Dzieci poszerzyły swoją wiedzę o tematy:
1. Zdrowo jem, zdrowo żyję .
2. Zasady prawidłowego odżywiania się. Choroby związane z nieprzestrzeganiem tych  zasad np. : otyłość, anoreksja, bulimia.
3. Zdrowy styl życia.               zobacz zdjęcia

Tydzień dla zdrowia w klasach IV-VI przeprowadzili nauczyciele: Teresa Hawron, Lidia Błachowicz , Iwona Dusza, Elżbieta Mazur przy współpracy Doroty Baltyzar, Magdy Rumak-Markowskiej, Ali Kwaśnik i nauczycieli wychowania fizycznego.
WYNIKI KONKURSU INDYWIDUALNEGO O TEMATYCE:
W kategorii wiersze:
„Jesz zdrowo, żyjesz zdrowo”
II miejsce: Kinga Skowron VIb,
III miejsce: Mateusz Grudzień Vb, Wyróżnienia: Łucja Buś
I miejsce: Alicja Kluza IVc IVc, Wiktoria Dziewit IVc, Karolina Ciesielska  IVc, Julia Jędrychowska Vb, Patryk Jeł Vb, Jakub Rusin Vb,  Karolina Bystrowska IVc, Justyna Cichowska Vb.
WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO MIĘDZYKLASOWEGO O TEMATYCE:
,,Trzymaj się prosto, zachowaj zdrową sylwetkę ”.
I miejsce , kl.VIb Kinga Gniewek, Kinga Stokłosa, Julia Kolbusz, Gabriela Kania, Joanna Czachor,
 II miejsce , kl.Vb Ernest Jarosławski, Julia Jędrychowska, Karolina Piotrowska,
 III miejsce , kl.IVb Maryla Gruszecka, Karolina Chrabąszcz, Kacper Marzec,
 Wyróżnienie:   kl. VIc     Weronika  Bielaska, Olga Janus, Ela Duchalska, Monika Cieśla.
 kl.Vc Agnieszka Piekarska, Danuta Gawryś, Weronika Romanowska, Patrycja Mrozik,
 kl.IVc Kinga Żurawska, Wiktoria Wrzesień, Karolina Ciesielska, Emilia Forczek,
 kl.VIa  Olga Warzecha, Monika Migryt, Wojtek Lubieniecki,
kl.Va Klaudia i Angelika Augustyn , Monika Piechota, Anna Grabowska, Julia Wawrzyńska, Patrycja Jońca,
kl. IVa   Dawid Koba, Iza Radłowska, Weronika Solarska, Wiktor Solarski.

WYNIKI KONKURSU WIEDZY:
„Zdrowy styl życia”
I miejsce: Małgorzata Trzpis VIc, Wiktoria Zielińska VIa, Gabriela Kania VIb
II miejsce: Wasserman Dariusz Va, Jakub Barglik IVc,
 III miejsce: Migryt Monika VIa , Kamila Zasowska  Vc,
Wyróżnienia: Agata Pisarczyk VIb, Łukasz Cichoń Vb, Tomasz Skop Vb, Magda Kuduk  IVc, Agnieszka Kukiełka Vc, Weronika Solarska IVa, Jakub Górski IVc, Karol Mika Va, Rafał Styczeń Vc, Aleksandra Tylutka VIc, Emilia Skrzypek VIa, Przybyło Maciej IVb, Justyna Janus IVa, Kamil Magda IVb,  Michał Zieliński IVb.
WYNIKI KONKURSU MIĘDZYKLASOWEGO NA ZDROWE I ESTETYCZNE ŚNIADANIE:
I miejsce: Karolina Piotrkowska, Julia Jędrychowska, klasa Vb, K. Rosiewicz, J. Kolbusz, VIb,
 Zuzanna Chudzik, Aleksandra Tylutka, VIc,
II miejsce: Magda Kamil, Maciej Przybyło, Kornelia Garncarz, IVb, Natalia Babula, IVa, Jan Pantoł, Agnieszka Kania, Iza Marud, VIc,
 III miejsce: Monika Migryt, Olga Warzecha, Emilia Skrzypek, Wiktoria Stajniak, Karolina Pryga, VIa, Konrad Kusek, Miłosz Krużel, Daniel Magda VIa,

SP 11 Mielec © 2020