Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Kanonizacja Jana Pawła II arrow Spotkanie z panią Floribeth Mora Diaz z Kostaryki

koronawirus

Przekaż 1 % podatku

podatek

Weź nie truj
ESA

Spotkanie z panią Floribeth Mora Diaz z Kostaryki
W czwartek 29 maja uczniowie klasy III b uczestniczyli w prywatnym spotkaniu z panią Floribeth Mora Diaz z Kostaryki, która przyjechała do Mielca, aby opowiedzieć o cudzie uzdrowienia, jakiego doznała za wstawiennictwem patrona naszej szkoły, świętego Jana Pawła II.Uczniowie powitali panią Floribeth kwiatami, a następnie zadawali pytania przygotowane podczas lekcji religii, na której p. Lidia Podraza przybliżyła dzieciom sylwetkę naszego gościa. Spotkanie, choć krótkie, przebiegło w bardzo miłej atmosferze, nie brakowało okazji do wzruszeń, ale i do uśmiechu. Na zakończenie uczniowie wręczyli pamiątkowe portrety papieża -Polaka, własnoręcznie wykonane w ramach zajęć z edukacji plastycznej, a pani Floribeth pożegnała się z nami życzeniami błogosławieństwa dla wszystkich członków naszej społeczności szkolnej. Celem spotkania było umożliwienie uczniom uczestnictwa w aktualnych wydarzeniach społecznych.
Poniżej zamieszczamy wywiad, jaki w imieniu uczniów przeprowadziła p. Monika Sołtys.

P: Czy znała Pani osobiście Jana Pawła II ?
O: Nie, widziałam Go tylko z daleka, gdy przebywał z wizytą na Kostaryce. Było to w roku 1983 i było to wielkim przeżyciem dla mnie.
P: Jak się Pani czuła, gdy dowiedziała się Pani o chorobie?
O: Bardzo się przestraszyłam. Bałam się, że moja rodzina pozostanie sama.
P: Czy pamięta Pani moment uzdrowienia?
O: Tak, stanęłam na własne nogi  po długim czasie leżenia w łóżku.
P: Kiedy pomyślała Pani, że to cudowne uzdrowienie?
O: Tego dnia gdy mogłam wstać, wiedziałam, że Bóg dokonał cudu.
P: Czy wcześniej wiedziała Pani dużo o Polsce?
O: O tak, dzięki mojemu tacie, który jest wielkim miłośnikiem piłki nożnej wiedziałam dużo o polskim futbolu, pamiętam nawet nazwisko jednego z piłkarzy, brzmi ono Lato.
P: Wiedziała pani, że jest w mieście, z którego pochodzi Grzegorz Lato?
O: Nie miałam pojęcia, co za zbieg okoliczności, bardzo się cieszę.
P: Jak czuje się Pani teraz, jako osoba uzdrowiona?
O: Czuję się bardzo dobrze, jestem wdzięczna Panu Bogu, że otrzymałam zdrowie i mogę dawać świadectwo oraz za to, że pozwala mi poznawać tak wielu ludzi i napełniać ludzkie serca nadzieją.
P: Jak zmieniło się Pani życie po tym, jak została Pani uzdrowiona?
O: Zmieniło się trochę, nie całkiem. Nadal wykonuję swoje obowiązki, jestem mamą i babcią, ale ważną częścią mojego życia stała się ta pielgrzymka, która właśnie dobiega końca, to już prawie koniec.
P: W takim razie dziękujemy za spotkanie.
O: Ja również dziękuję i życzę błogosławieństwa Bożego wszystkim osobom związanym z waszą szkołą.

SP 11 Mielec © 2020