Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow O szkole arrow Patron szkoły arrow Żywy pomnik Św. Jana Pawła II w naszej szkole.

Żywy pomnik Św. Jana Pawła II w naszej szkole.

podziekowanie Dzień Papieski z inicjatywy Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia obchodzony jest od 2001 roku, zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Obchody Dnia Papieskiego przebiegają w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym i charytatywnym. Odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do solidarności z ubogimi są organizowane zbiórki pieniędzy. Nauczyciele wraz z uczniami naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na terenie Parafii Trójcy Przenajświętszej jak również w naszej szkole. Zebrano 4040,00 zł na fundusz stypendialny fundacji, która przyznaje stypendia najbardziej uzdolnionym uczniom. W ten sposób każdy może się włączyć w budowę "Żywego pomnika Świętego Jana Pawła II".
Opracowała: mgr Mariola Ortyl