Szkola Podstawowa nr 11 w Mielecu z Oddzialami Integracyjnymi im. Jana Pawla II :: www.sp11.mielec.pl    Aktualności arrow Oferta szkoły arrow Archiwum arrow Warsztaty dla rodziców zakończone

Weź nie truj
ESA

Warsztaty dla rodziców zakończone

razemSkładam serdeczne podziękowanie pani Małgorzacie Ingram i pani Małgorzacie Dudek za przeprowadzenie warsztatów dla rodziców na temat  „Jak mówić, żeby dzieci słuchały, jak słuchać żeby dzieci mówiły”, oraz dziękuję wszystkim rodzicom, którzy uczestniczyli w 7 spotkaniach warsztatowych.
Jadwiga Mleczko – pedagog szkolny

Opinie rodziców o zajęciach warsztatowych:
Mama I
„Bardzo polecam takie warsztaty  wszystkim, którzy chcą i potrzebują rozwijać swoje umiejętności radzenia sobie trudnościami wychowawczymi. Warsztaty pełne treści i mądrego przekazu plus bardzo miła atmosfera. Wiele się nauczyłam i już w trakcie trwania warsztatów próbowałam stosować to     w praktyce. Ku mojemu zaskoczeniu, efekty widoczne były bardzo szybko. Przede mną jeszcze wiele pracy, ale jestem pewna, że mając już wiele tematów przepracowanych na warsztatach będzie dużo łatwiej, Dziękuję paniom Małgosiom za profesjonalizm, zaangażowanie i bardzo ciepłe podejście do nas , uczestników.”
Mama II
„Warsztaty są bardzo wartościowe i pomocne każdemu rodzicowi, nauczycielowi, wychowawcy. Ćwiczenia praktyczne, analizy konkretnych sytuacji ułatwiają później rozwiązywać ważne sprawy wychowawcze. Te warsztaty to takie „życiowe drogowskazy” dla rodzica. Niektóre porównania np. dziecko jest jak rzeka, mocne wały pozwolą mu zawsze wrócić na właściwą drogę – są bezcenne           w wychowaniu młodego człowieka. Uczestnictwo w takich zajęciach powinno być obowiązkowe dla każdego rodzica. Uczymy się czytać, pisać, poznajemy świat ucząc się m.in., w szkole, a jak wychowywać dobrze dziecko pozostajemy często na doświadczeniach innych, na własnej intuicji.         A może nie zawsze mamy rację, a może ktoś powinien nam pokazać drugą stronę medalu, inną drogę. Wiedza pozyskana na tych warsztatach jest bardzo ważna dla mnie. Chciałabym aby takie zajęcia odbywały się częściej, cyklicznie aby można było systematycznie utrwalać to co już nauczyłam się.”
Mama III a może Tata I ?
„Warsztaty miały bardzo otwartą formułę. Można było wymienić się doświadczeniem, pomysłami z innymi rodzicami. Przykłady i metody „życiowe”, aby w łatwy sposób można było je przenieść na swój grunt. Przyniosły autorefleksję nad swoim zachowaniem, co okazało się bardzo ważnym krokiem do wdrożenia w życie przećwiczonych na warsztatach metod.”
Tata II a może Mama IV ?
„Bardzo interesujące warsztaty. Rodzice mogą bardzo wiele wynieść z nich. Dużo przykładów z życia. Interesującym jest możliwość zapoznania się z wyzwaniami innych rodziców, z którymi zmagają się każdego dnia w wychowywaniu swoich dzieci. Ciekawym jest możliwość wymiany poglądów, co do metod radzenia sobie z dziećmi przez inne osoby. Ciekawe są również metody prezentowane przez Panie prowadzące. Metody wydają się proste i oczywiste, natomiast w życiu codziennym można łatwo o ich zapomnieć”.