Po raz kolejny Szkoła Podstawowa nr 11 w Mielcu włączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania, która ma na celu popularyzację największych dzieł polskiej literatury i promocję kultury żywego słowa. Tegoroczną lekturą wybraną prze parę prezydencką były „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.
To niezwykłe przedsięwzięcie stało się wielkim świętem zarówno dla uczniów, rodziców, nauczycieli, jak i zaproszonych gości. Przygotowana przez uczniów prezentacja multimedialna przybliżyła wszystkim sylwetkę i twórczość Adama Mickiewicza - naszego wieszcza narodowego. Z kolei klasa 5d przedstawiła inscenizację znanej ballady pt. „Powrót taty” zaprezentowaną pod kierunkiem wychowawcy - pani Moniki Kuroń. Dopełnieniem przesłania utworu stała się piosenka – „Żeby szczęśliwym być” w zaśpiewana przez Nikolę i Paulinę z 5 d - które przygotowała pani Ewa Gola. Rytmy tańca towarzyskiego w przepięknym wykonaniu Gabrysia i Nikoli przeniosły publiczność do karczmy Rzym, gdzie mogliśmy poznać historię o sprytnym panu Twardowskim, który chciał samego diabła przechytrzyć. Chodzi oczywiście o balladę „Pani Twardowska” – występ przygotowany przez uczniów klasy 6b pod opieką wychowawcy - pani Magdaleny Rumak - Markowskiej.
Do akcji promowania czytelnictwa w naszej szkole włączyła się również pani Małgorzata Wesołowska ze swoimi wychowankami z SP 9, która przeniosła zebranych w balladzie „Świtezianka” do nowogródzkich stron. Natomiast rodzice z klasy 6b zachęcili do wnikliwej lektury ballady „Świteź” i odkrycia tajemnicy tego jeziora.
Gościem specjalnym, który włączył się do czytania ballad, była pani Joanna Duszkiewicz - dyrektor biura europosła Tomasza Poręby, który ufundował cenne nagrody w konkursie interdyscyplinarnym przeprowadzonym przy tej okazji w naszej szkole. Ogromną niespodzianką okazała się kilkudniowa zagraniczna wycieczka do Brukseli dla zwycięzców konkursu w kategorii klas 7 -8.
To nietypowe spotkanie podsumowała pani wicedyrektor szkoły Anny Ptak , która doceniła zaangażowanie i współpracę uczniów, rodziców , nauczycieli oraz zaproszonych gości. Po raz kolejny byliśmy świadkami udanej integracji międzypokoleniowej, dzięki której pielęgnowane są ponadczasowe i piękne wartości.
LAUREACI KONKURSU
KATEGORIA 4-6
I miejsce:
Natalia Kafara, klasa 5a
II miejsce
Leonardo Kołacz , klas a 4c
III miejsce:
Rado Franciszek, klasa 4c, Karol Szczygieł, klasa 5d
WYRÓŻNIENIA:
Olgierd Czapiga, klasa 4c
Izabela Klich, klasa 5d
Martyna Prokop, klasa 5c
Maja Walas, klasa 5d
Martyna Mieszkowska, klasa 5b
Franciszek Leyko, klasa 4a
Nikola Korczak, klasa 5d
Stanisław Wesołowski, klasa 5d
Milena Trzpis, klasa 5b
LAUREACI – Kategoria klas 7-8
I miejsce :
Kacper Dziuba, klasa 8c
II miejsce :
Amelia Płaneta, klasa 8a
III miejsce :
Zuzanna Stachura, klasa 8a
WYRÓŻNIENIE:
Zuzanna Jemioło, klasa 8 c
Pozostali uczestnicy kategorii klas 4-6
Natalia Trojnacka, klasa 5d
Julia Jemioło, klasa 4c
Natalia Strokoń, klasa 6c
Dominika Krupa, klasa 6c
Antoni Kopacz, klasa 5b
Martyna Cecuła, kasa 5d
Karolina Kamuda, klasa 6b
Alicja Leżoń, klasa 6c
Julia Kamińska, klasa 5a
Aleksander Rzeźnik, klasa 5d
Dawid Korpanty, klasa 5d
Paulina Cichowska, klasa 5d
Michał Tarka, klasa 5d
Jan Szady, klasa 4a
Aleksandra Światowiec, ,klasa 5c
Wiktor Ciszewski, klasa 5b
Oliwia Kowalczyk, klasa 5b
Kaja Stefaniak, klasa 5a
Maja Wrzesień , klasa 5d
Paula Frankiewicz, klasa 5d
Liliana Rejman, klasa 5d
Wiktoria Zawiślak, klasa 5b
GRATULUJEMY !!!
oprac. Magdalena Rumak – Markowska, Monika Kuroń