Na lekcjach w klasach 6, 7, 8 uczniowie mogą pokonać wspólnie pierwsze kroki w środowisku BeCreo – zaczynając od podłączenia sterownika do komputera, a skończywszy na napisaniu i uruchomieniu pierwszego prostego programu do obsługi czujników. Zajęcia zaplanowane są tak aby uczniowie mogli opanować podstawy programowania w środowisku BeCreo zależnie od poziomu zaawansowania, programowanie w środowisku blokowym lub skryptowym, a następnie samodzielnie kontynuować kurs programowania przy pomocy aplikacji BeCreo oraz podjąć jedno z 10 wyzwań – projektów uczniowskich, które zawierają od 2 do 5 zadań o różnym stopniu trudności.
Każde wyzwanie testuje zdobywaną wiedzę w praktyce, przez konstruowanie realnie działających modeli, takich jak Stacja Meteorologiczna, Sygnalizacja świetlna, Inteligentny Dom, Inteligentne Miasto oraz wiele innych.
Program naszych zajęć integruje pojęcia z różnych dyscyplin stawiając wyzwania zarówno z dziedziny nauki, inżynierii, matematyki, techniki. Zadajemy sobie sprawę z tego co jest istotne w procesie uczenia się i nauczania, dlatego stawiamy na wspólne eksperymentowanie i rozwiązywanie problemów.
Wiedza zdobyta podczas zajęć z BeCreo daje uczniom fundamenty, na których będą mogli zbudować wszystko…Jedynym ograniczeniem będzie tylko ich wyobraźnia. Nawet jeśli nie każdy z nich zostanie w przyszłości programistą czy automatykiem, podstawowa znajomość pojęć programowania pomoże im wszystkim rozwiązywać problemy także w innych dziedzinach.
Zajęcia realizowane w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.